ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16687 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ve Zlíně začal filmový festival pro děti a mládež

0 Richard Winter 28.5.2013

Ve Zlíně začal mezinárodní filmový festival pro děti a mládež. Jeho 53. ročník nabídne 299 filmů z 53 zemí. Pořadatelé připravili také stovku doprovodných akcí pro všechny generace. Festival potrvá do soboty.

Každý den se v rámci festivalu konají hry, soutěže, workshopy, tvůrčí dílny, výstavy, koncerty a divadelní představení. Výrazně se letos rozšířil program na travnatém svahu pod Domem umění. Pořadatelé tím chtějí vyjít vstříc studentům a mládeži. Před projekcemi v letním kině vystoupí vždy kapely. Program se nebude konat jen pod širým nebem, nově také ve festivalovém party stanu.

Tradičně se budou na náměstí Míru konat celodenní programy partnerů festivalu, například České televize či Českého rozhlasu. Festival nabídne i výstavy, kromě tradičních umělecky ztvárněných filmových klapek budou v obchodním centru Zlaté jablko k vidění výtvory z lega, kulturní institut Alternativa představuje komisaře Vrťapku z dílny českého ilustrátora Petra Mokrese, k vidění jsou kostýmy z české pohádky Šťastný smolař.

Tradiční součástí doprovodných akcí festivalu je kinematovlak, který už projel několika městy a dětem nabídne pohádky netradičně na kolejích. Novinkou je Krtkovo kino věnované postavě Krtečka Zdeňka Millera.

Letošní zlínský festival rozšíří také nabídku pro odbornou veřejnost, včetně diskuse o podobě nového dětského kanálu České televize. Součástí festivalu jsou i charitativní projekty.

Tagy: ,