ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10192 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ve Švandově divadle v Praze začali zkoušet Vieweghův Román pro ženy

0 Redakce 9.5.2011

Dramatizaci Románu pro ženy, úspěšné knihy Michala Viewegha. začali na začátku května zkoušet ve Švandově divadle v Praze. Smíchovská scéna ještě pořádá konkurz pro veřejnost na menší roli Bludičky. Adaptaci Vieweghova textu pod režijním vedením Daniela Hrbka vytvořili Dodo Gombár a Martina Kinská, premiéra je naplánována na 20. června.

Společnost Infilm jako producent představení ve spolupráci se Švandovým divadlem vyhlásila zároveň konkurz na roli Bludičky. Inscenátoři mají v plánu vybrat si tři účastnice, které si mezi sebou rozdělí zhruba třicet hracích termínů v období od 20. června do 12. července a od 8. července do 17. září. Představitelka Bludičky má být atraktivní vyzývavou ženou ve věku od 25 do 35 let, s dobrými pohybovými dispozicemi, neboť bude tančit. Konkurzy se uskuteční 12. a 26. května odpoledne.

V rámci Báječného léta s Michalem Vieweghem se v divadle objeví dvě dramatizace jeho textů. Připravují zde ještě inscenaci Biomanželka, v níž se objeví například Filip Čapka, Petra Hřebíčková a Kristýna Frejová. Nastuduje ji umělecký šéf smíchovské scény Dodo Gombár, premiéra se uskuteční 30. června.

Nejedná se o první dramatizaci Vieweghových knih. Například členové Slovenského komorního divadla z Martina před třemi lety uvedli dramatizaci novely Michala Viewegha Andělé všedního dne.

Filmová podoba Románu pro ženy se v tuzemských kinech objevila již v roce 2005 v režii Filipa Renče.

rwi (foto: viewegh.cz)