ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9678 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ve snímku Bourneův odkaz se již Matt Damon neobjeví

0 Petr Hašek 7.8.2012

Film Bourneův odkaz je sice pokračováním tří snímků o agentovi bez paměti Jasonu Bourneovi, ale neporazitelný agent v podání Matta Damona se v novém příběhu neobjeví.

V americkém filmu, který přijde do tuzemských kin 9. srpna, se o něm několikrát pouze mluví a objeví se i jeho fotografie. Hlavního hrdinu ztvárnil Jeremy Renner.

Damon v roli Bournea exceloval poprvé v roce 2002 v akčním snímku Agent bez minulosti. Následovala další dvě úspěšná pokračování Bourneův mýtus a Bourneovo ultimátum. Oba režíroval Paul Greengrass, který však další pokračování odmítl.

V novém filmu se diváci dozvědí, že Bourne nebojoval s tajnými službami sám. Byl tu ještě jeden muž s vražednými instinkty, o němž však neměl ani tušení. Renner hraje elitního zabijáka Aarona Crosse, jehož příběh se odehrává paralelně s dějem předchozího dílu.

“Na rozdíl od Bournea ale Cross ví, o co se tu hraje. Do programu elitních agentů vstoupil jako bývalý voják dobrovolně. Ze všeho nejdůležitější pro něj je, aby jeho práce dávala smysl. Když ho ztratí, musí na to nějak reagovat,” popsal Renner svou postavu.

V minulém příběhu Jason Bourne zlikvidoval tajný a kontroverzní vládní program společně s jeho tvůrci. Šlo však jen o vrcholek ledovce, pod níž se ukrývá systém tajných operací. Aby se předešlo nebezpěčí, že pokračování bez Bournea ztratí návaznost na úspěšnou trilogii, angažovala produkce jejího scenáristu Tonyho Gilroye, jemuž dala možnost být i režisérem.

rwi