ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4424 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ve čtvrtek začne Prague A Cappella Festival

0 Redakce 27.9.2016

Sílu a rozmanitost lidského hlasu ukáže už tento týden Prague A Cappella Festival. Ve dnech 28. až 30. září se v holešovické La Fabrice a Veletržním paláci sejdou špičky domácí i zahraniční a cappella scény a po celé tři dny bude znít hudba různých žánrů od jazzu, přes beatbox až po folklor, bez použití jediného hudebního nástroje.

Za festivalem stojí mezinárodními oceněními ověnčená kapela SKETY (na snímku), která si přizvala své kolegy ze zahraničí i z Česka. Představí se finská a cappellová hvězda Rajaton, slovenští Fragile, z Gruzie přijede výtečný sextet The Quintessence a z Maďarska dorazí energičtí Jazzation. Domácí scénu budou reprezentovat Yellow Sisters, plzeňský Hlasoplet, Develooper Petra Wajsara a na programu nebudou samozřejmě chybět ani samotné Skety. Program doplní přední český beatboxer a držitel mnoha ocenění Ondřej Havlík aka En.dru. Festival začíná zahajovacím večerem pro zájemce zdarma, na kterém se představí český Oktet a Akcent.

Dramaturgie myslí i na nejmenší a láká na hlasové dílny pro děti. Jednodenní vstupenky na hlavní koncerty festivalu jsou k dispozici za 490 Kč a permanentka za 790 Kč.