ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4983 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ve čtvrtek začne JazzFestBrno

0 Redakce 22.3.2017

Držitel Grammy a mistr jazzového saxofonu Joe Lovano a uznávaný český kytarista a skladatel David Dorůžka se svými kapelami určí ve čtvrtek tempo festivalu JazzFestBrno. Právě jejich koncertem v Sono Centru odstartuje 16. ročník tradiční hudební přehlídky, která až do 4. května během tuctu večerů fanouškům představí další velikány jazzové scény.

Konkrétně pianistu Chicka Coreu pyšnícího se dvaadvaceti cenami Grammy, bubeníka Stevea Gadda stojícího na piedestalu současného bubenického umění bez ohledu na žánry, Richarda Bonu nebo dalšího velikána svého nástroje, saxofonistu Chrise Pottera.

Dramaturgie festivalu ovšem jako vždy neopomíjí ani nejzajímavější hudební počiny z české scény či originální mezinárodní projekty. Hned druhý festivalový týden tak nabídne jedinečné spojení středoevropských, severských a afrických prvků. Český saxofonista žijící ve Skandinávii a čerstvý držitel dánského ocenění za hudební objev roku saxofonista Luboš Soukup a vynikající kytarista a zpěvák Lionel Loueke, kterého brněnští fanoušci dobře znají z koncertu Herbieho Hancocka, vystoupí společně ve středu 29. března v Sono Centru.

Tagy: