ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19094 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ve čtvrtek začne hudební festival Songfest, který přivítá Rok koně

0 Redakce 22.1.2014

Sarkastický i vlídný, ale vždy pohotový humor Jaroslava Duška (na snímku), autorské šansony a vokální jazzové kompozice Feng-yün Song a Tria PUO a zajímaví hosté z řad domácích muzikantů i čínských hudebníků – takové jsou hlavní pilíře letošního programu multikulturního hudebního festivalu Songfest.cz 2014.

Turné po České republice zahájí již ve čtvrtek 23. ledna v pražském Paláci Akropolis. Jako hosty hlavního komponovaného večera v každém festivalovém městě pořadatelé pozvali skutečné hudební špičky z domácí scény.

„Za všechny můžu jmenovat Ivu Bittovou, Lenku Dusilovou, Dagmar Andrtovou Voňkovou, Zuzanu Lapčíkovou nebo Vladimíra Václavka. Z Číny přijali naše pozvání vynikající umělci, kteří českým divákům předvedou tradiční vokální techniku a tradiční oslavný tanec zvaný Květinové bubny,“ zve na program letošního Songfestu jeho zakladatelka a ředitelka Feng-yün Song, která celou festivalovou řadu doplnila koncertním turné s její jazzovou kapelou Trio PUO.

Festival Songfest.cz již třináct let oslovuje nejen zájemce o čínskou kulturu, ale i ty, kteří vyhledávají nevšední zážitky s bohatým programem. „Snažíme se pro návštěvníky připravit stylovou zábavu a kvalitní hudební program a k tomu navíc přidat pozitivní energii a milou lidskou atmosféru,“ říká Feng-yűn Song.

Koncerty začínají v 19 hodin a večerem spolu s ní provede mistr improvizace Jaroslav Dušek. Na Moravě se moderátorské role zhostí  houslista a spíkr Martin Zbrožek.

Songfest.cz 2014
23. 1. – Praha – Palác Akropolis
24. 1. – Hradec Králové  – Divadlo DRAK
25. 1. – Plzeň – Divadlo pod lampou
30. 1. – Písek – Divadlo Fráni Šrámka – Oslava předvečera roku koně!
31. 1. – České Budějovice – KD Metropol – Oslava Nového roku koně!
1. 2. – Český Krumlov – Městské divadlo
6. 2. – Kroměříž  – Divadlo za oponou KC
7. 2. – Brno – HaDivadlo
8. 2. – Znojmo – Městské divadlo