ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4909 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ve čtvrtek začne festival Benátská!

0 jsk 26.7.2023

Přípravy 29. ročníku festivalu mainstreamové hudby Benátská! s Impulsem vrcholí. Benátská! odstartuje ve čtvrtek a během tří dnů se letos na třech pódiích objeví desítky zejména českých a slovenských interpretů.

Překvapením na poslední chvíli je pro návštěvníky festivalu i unikátní tričko a čepice, které pro Benátskou! navrhl kreslíř a hudebník v jedné osobě Jonáš Ledecký.

Nabitý line-up letos zahrnuje více než padesát hudebníků a kapel. „Poslední týdny jsou vždycky nejnáročnější, protože ladíme poslední detaily a nervozita i po všech těch letech roste. Samozřejmě se už ale všichni těšíme, až do areálu konečně začnou proudit diváci a celé to vypukne,“ říká spolumajitel festivalu Petr Pečený.

„Protože budu s Cold Licks vystupovat na letošní Benátské!, tak za mnou Doktor přišel s nápadem, abych navrhl festivalové tričko. Jeho jediné zadání znělo, že to musí být hodně komiksové. Benátská už několik let používá bezva vizuál Ještědu na kterém, místo ikonické rozhledny, stojí kytara Flying V. A tak mě napadlo nakreslit nějakou obludu, která si tu kytaru bere do pazour a rve z ní struny. Z několika kandidátů to u mě na celý čáře vyhrál T-Rex, kterého jsem přejmenoval na T-Rocks, jelikož kytara v jeho pidiprackách vypadala nejsměšněji. Doufám, že v Liberci bude jako vždy fantastická atmosféra, už se moc těšíme,“ říká Jonáš Ledecký, který s kapelou Cold Licks letos zvítězil v mezinárodní soutěži Blues Aperitiv a na Benátské! zahraje v pátek v Hudebním stanu Rádia Impuls před formací Doctor P.P. jejímž frontmanem je právě Pečený.

Hlavní hvězdou letošního ročníku bude britská legenda, zpěvák Chris Norman, jehož hlas Češi znají například z hitů Midnight Lady nebo Living Next Door To Alice. „České fanoušky jsem měl vždycky hodně rád, takže se nemůžu dočkat, až je konečně zase uvidím pod pódiem a společně si užijeme super večer,“ vzkazuje Norman, který se do Česka vrací po několikaleté pauze.

I zbytek programu nicméně bude stát za to. Úvodní čtvrteční večer bude na hlavní ČEZ Energy Stage v režii slovenských hvězd – No Name, Richarda Müllera nebo Petra Nagye a dalších. Z českých hvězd se ve Vesci postupně představí Rybičky 48, Jaromír Nohavica, Mirai, David Koller nebo Michal Penk. Sobota pak bude na ADIFEX Stane patřit výhradně mladým interpretům, mezi kterými nebudou chybět Sharlota, Viktor Sheen nebo Yzomandias.