ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15522 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vašo Patejdl si udělal radost. Nahrál vánoční album

0 jsk 19.11.2020

Vyšlo první vánoční album Vaša Patejdla s názvem Moje československé Vianoce. Novinku umocňuje fakt, že vánoční album nikdy nevydala ani skupina Elán ani Vašo Patejdl. To může být pro fanoušky magnetem k poslechu.

Materiál na desku shromažďoval skladatel, zpěvák, textař a zakládající člen skupiny Elán Vašo Patejdl doslova celou kariéru. Po dokončení muzikálu Voda (a krev) nad vodou, který je za běžných okolností na programu Divadla Kalich v Praze, se zavřel do svého pražského studia a začal shromažďovat nastřádaný materiál, ze kterého vznikla čistě autorská vánoční deska.

Album nabízí dvanáct písní. Posluchač na něm nalezne duety s Heidi Janků, Pavolem Hammelem, Marikou Gombitovou, Jánem Lehotským nebo jeho dvorní zpěvačkou v kapele, Andreou Zimányiovou.

Vašo Patejdl o albu říká: „Pár let jsem si vždycky před Vánoci uvědomil, že jsem doteď nevydal vlastní vánoční album. Nejsou to mé první vánoční písně, dříve jsem některé zazpíval s kolegy a kolegyněmi, některé jsem jim dokonce věnoval. Letos jsem se konečně odhodlal některé z nich nazpívat, přidat pár nových a nabídnout je posluchačům. Plním si svůj dávný sen a doufám, že písničky potěší a zpříjemní či navodí vánoční atmosféru. A protože jsou písničky nejen se slovenským, ale i českým textem, nazval jsem toto album Moje československé Vánoce.“

Vánoční koncerty Vaša Patejdla a jeho skupiny se z důvodů pandemie letos neuskuteční. Turné je přeloženo na příští rok. Hostem měla být Heidi Janků. Jelikož se koncerty neodehrají, natočili Patejdl a Janků vánoční klip. Nese název Adam a Eva a vznikl přímo u zpěváka a skladatele v jeho nahrávacím pražském studiu. Režie se ujal Pavel Vrága.