ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13479 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vánoční didgeridoo Ondřeje Smeykala

0 jsk 5.12.2017

Vánoční koncert Ondřeje Smeykala nazvaný Didgeridoo v betlémské se koná letos opět v historické Aule ČVUT, v Betlémské kapli na Praze 1 8. prosince ve 20.00 hodin. Hostem bude anglická klavíristka Joanne Woolgar. Herec Jaroslav Dušek pak na akci pokřtí nové album Ondřeje Smeykala, které dostane každý návštěvník koncertu.

Na koncertu budou k vidění i nové křišťálové nástroje, které zhotovil Ondřej Smeykal. Výtěžek z prodeje těchto nástrojů bude věnován aboriginské rodině Guruwiwi z rezervace Arnhem Land v Severní Austrálii. Tito lidé patří mezi několik málo rodin, kteří stále drží tradice a snaží se je předat dalším generacím.

Ondřej Smeykal patří k celosvětově nejlepším hráčům na aboriginský nástroj didgeridoo. Za několik desítek let studia, skladby a interpretace vlastních skladech odehrál několik tisíc koncertů v ČR i v mnoha zemích celého světa. Ondřej Smeykal je autorem a vydavatelem takřka desítky autorských CD, iniciátorem mnoha hudebních seskupení a hostem významných kapel a hudebních těles.