ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27591 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vánoční blázinec na Zábradlí

0 jsk 15.12.2022

Divadlo Na zábradlí v Praze vítá vánoční čas dobročinně. Již v neděli 18. prosince proběhne v divadelním foyer celodenní benefiční akce v podobě tržiště výrobků herců a zaměstnanců divadla. Část výtěžku poputuje na pomoc lidem zasaženým válkou na Ukrajině.

Divadlo Na zábradlí provoní purpura a skořice, rozezvučí melodie vánočních koled a prozáří jas svíček. Od 10 do 18 hodin bude probíhat charitativní vánoční tržiště, na kterém představí své výtvory herci a zaměstnanci divadla. Návštěvníci se mohou těšit na second hand Johany Matouškové a Miloslava Königa, svíčky a bylinky Barbory Bočkové, kimchi Jiřího Černého, zavařeniny manželů Vyorálkových nebo uzeniny Petra Čtvrtníčka alias Čeňka Strnada. Čtvrtinu výdělku z akce věnují divadelníci na konto spolku Buď láska, který již od začátku ruské invaze na Ukrajinu poskytuje materiální pomoc konkrétním lidem v zasažených oblastech.

„Mezi příjemce darů patří třeba poltavská žena, která se stará o sto padesát psích a kočičích válečných bezdomovců, farář z Oděsy spolupracující s místní nemocnicí, teritoriální obránci města Kaniv… a stovky dalších, válkou paralyzovaných a bolestně zkoušených civilistů, dětí, zvířat, domobranců,“ uvádí zakladatelky spolku.

Divadlo Na zábradlí tak navazuje na úspěch akce Buď láska aneb Dnes večer pro Ukrajinu, během níž v květnu za pomoci divadelních osobností z celé republiky vybralo na činnost spolku přes 50 000 Kč.

Divadlo Na zábradlí jistí program i mezi svátky. Ve středu 28. prosince uvede klasiku Mýcení rakouského buřiče Thomase Bernharda, ve čtvrtek 29. se budou diváci moci těšit na reprízu novinky Medvěd s motorovou pilou a rok 2022 zakončí soubor oblíbeným Discolandem.

(foto: KIVA)