ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17414 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Van Morrison natáčel v rodném Belfastu

0 Petr Hašek 30.8.2012

Zpěvák a skladatel Van Morrison přichystal na první říjnový den studiovou novinku. Bude se jmenovat Born To Sing: No Plan B a nahrál ji v rodném Belfastu.

Nabídne celkem deset skladeb, sice Open The Door (To Your Heart), Going Down To Monte Carlo, Born To Sing , End Of The Rainbow, Close Enough For Jazz, Mystic Of The East, Retreat And ViewIf In Money We Trust, Pagan Heart, Educating Archie.

S novinkou se hudebník vrací na značku Blue Note, u které již v minulosti působil. Poslední desku u ní vydal v roce 2003, šlo o What’s Wrong With This Picture? Tehdy mu vynesla nominaci na Grammy. Letošní nahrávku avizuje singlem Open The Door (To Your Heart).

Van Morrison patří mezi nejrespektovanější zpěváky posledních desetiletí. Získal šest cen Grammy, jeho alba Astral Weeks a Moondance se často objevují na nejrůznějších seznamech zásadních titulů historie pop music, ovlivnil řadu muzikantů. Způsob, jakým propojuje různé hudební žánry, považují odborníci za unikátní. Do síně slávy byl zařazen jako zpěvák i jako skladatel.

Své dosud poslední album Astral Weeks Live at the Hollywood Bowl, jinak páté koncertní ve své diskografii, vydal Van Morrison v únoru 2009.

JŠp