ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7803 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vampire Weekend s novým albem po pěti letech

0 jsk 19.2.2024

Američtí Vampire Weekend oznámili vydání nové desky po pěti letech. Aktuálně představují první dva singly Gen-X Cops a Capricorn. Paté studiové album ponese název Only God Was Above Us a vyjde 5. dubna.

Kapela tvořená Erzou Koenigem, Chrisem Baio a Chrisem Tomsonem se na novém albu inspirovala New Yorkem dvacátého století a nahrávala je v celém světě, od Manhattanu přes Los Angeles, Londýn po Tokio. Only God Was Above Us produkoval především Erza Koenig a jeho dlouholetý spolupracovník Ariel Rechtshaid, mixoval ho Dave Fridmann a mastering provedla Emily Lazar.

Počátky vzniku alba sahají do let 2019 až 2020, kdy Koenig napsal většinu textů. Desetiskladbová kolekce je výsledkem pěti let strávených zdokonalováním, přepracováváním a postupným utvářením textů a melodických struktur, které Vampire Weekend dovedly na tvůrčí vrchol. Album je přímočaré a zároveň komplexní, ukazuje kapelu v její nejsyrovější podobě.

Název alba pochází z titulku článku v New York Daily News z roku 1988, který popisuje děsivou explozi, jenž utrhla střechu letu 243 společnosti Aloha Airlines.