ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5920 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Václav Neckář dnes slaví pětasedmdesátiny. Vychází kompilace balad

0 Redakce 23.10.2018

Jeden z dlouhodobě nejpopulárnějších zpěváků domácí popmusic Václav Neckář slaví letos v říjnu hned dvě výročí, a sice pětasedmdesáté narozeniny (23. října) a současně pětašedesát let na jevišti. S dárkem pro oslavence přichází i Supraphon, který vydává dvojalbovou kompilaci takřka čtyřiceti Neckářových balad Já ti zabrnkám / Balady, jež mapuje pomalejší písně z jeho obsáhlého repertoáru od roku 1965 až po současnost.

Společně s fanoušky pak Neckář svá letošní půlkulatá jubilea oslaví 26. listopadu v domovském Ústí nad Labem, kde v tamějším Severočeském divadle odehraje speciální narozeninový koncert

Vybírat z těch více než 500 nahrávek, které jsem pro Supraphon natočil, a jsou v jeho archivu, nebyl problém. Vybírali jsme je společně s producentkou Supraphonu Janou Helgovou, s Milošem Skalkou a s bráchou Honzou. Problém byl však v tom, že se jich vybralo víc a na ta dvě CD by se nevešly. Musel se tedy udělat užší výběr, který jsme už přenechali jen Milošovi, jenž navíc opatřil booklet alba rozsáhlým textem,“ vysvětluje Neckář genezi novinky Já ti zabrnkám.

(foto: Lenka Hatašová)