ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24612 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Václav Neckář chystá velké vánoční turné

0 Petr Hašek 5.6.2012

Václav Neckář, který byl letos uveden do Síně slávy hudebních cen Anděl, se rozhodl v listopadu a prosinci uskutečnit velké vánoční turné, které nazval podle soundtracku k filmu Alois Nebel – Půlnoční turné.

Necelý měsíc po svých šedesátých devátých narozeninách vyjede na deset koncertů, které se budou konat na zimních stadionech a ve sportovních halách po celé republice.

„Těším se moc, ale zároveň jsem trochu nervózní, protože podobné turné jsem ještě nedělal. Doufám, že dopadne dobře,“ svěřil se zpěvák.

A i když Neckář měl letos opravdu nabitý program, stále si myslí, že má své fanoušky čím překvapit. „Bacily existují čtyřicet let a to byl důvod k oslavám. Letos jsme tedy na všech koncertech slavili. Budeme hrát a zpívat písničky, které lide dobře znají. Třeba Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Čaroděj Dobroděj, Štědrý den, Planetárium, Suzanne, nebo Kdo vchází do tvých snů (má lásko), ale i ty nové z Dobrých časů a samozřejmě Půlnoční a české koledy. A co chystáme nového? S přípravou na Vánoční turné je spojena i práce na novém vánočním albu. To by měl Supraphon vydat až příští rok před vánocemi. Ale rád bych, aby některá nová píseň z připravovaného alba zazněla už letos na vánočních koncertech. Ještě ale nejsou na světě. Tak jsem zvědav,“ svěřil se Neckář.

„Na turné moc času na rehabilitování není. Většinou se vracíme v noci společně s kapelou, a když je cesta dlouhá, krátíme si ji promítáním filmů, nebo se občerstvíme u některé z pump. Nedávno jsme se vraceli až k ránu a to jsou ty naše staré kostičky pěkně rozharašené. To se pak těším, že se konečně dostanu do vodorovné polohy. Po koncertě je pro nás důležitý hlavně spánek,“ dodal Neckář.

Turné začne 21. listopadu v Pardubicích a skončí 19. a 20. prosince dvěma koncerty v pražské Tipsport Areně.

JŠp