ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7559 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V září vyjde kniha o Jamesi Bondovi

0 Richard Winter 19.2.2013

Nový díl dobrodružství o neohroženém Jamesi Bondovi vyjde na konci září, Agentovi 007 v ní bude 45 let. Autorem knihy bude opět britský romanopisec William Boyd, několikrát nominovaný na Bookerovu cenu.

Nový Bondův příběh by se podle vydavatelů měl odehrávat v roce 1969, James Bond má být v nové knize měl pětačtyřicet let starý. Přesný název a zápletku díla však tvůrci zatím tají.

Vydání svazku je avizováno na 26. září, tedy na stejný den, kdy v Británii vyjde na DVD zatím poslední filmová bondovka Skyfall. Letos v dubnu zároveň uplyne šedesát let od vydání vůbec prvního románu o Agentovi 007 Casina Royale.

Tvůrcem Jamese Bonda je britský spisovatel Ian Fleming, po jehož smrti v roce 1964 se psaní dalších pokračování ujali autoři, které vybírali Flemingovi dědici. Fleming o Bondovi napsal dvanáct románů a dvě knihy povídek. V psaní příběhů o slavném agentovi pak pokračovali další autoři, jako Kingsley Amis, John Pearson, John Gardner a Raymond Benson.

Z románů  Williama Boyda vyšly česky například Brazzavilská pláž či Věčný neklid. Za romány Zmrzlinová válka a Každé lidské srdce byl dokonce nominován na prestižní Bookerovu cenu.