ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5551 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V únoru v Praze vystoupí Slash

0 Petr Hašek 28.11.2012

Slash, bývalý člen kapely Guns N’Roses a jeden z nejoceňovanějších světových kytaristů, zahraje 11. února 2013 ve Velkém sále pražské Lucerny.

Do Prahy přijede se zpěvákem Mylesem Kennedym a s doprovodnou kapelou The Conspirators (Brent Fitz, Todd Kerns, Frank Sidoris) v rámci turné k sólové desce Apocalyptic Love, která vyšla v květnu 2012.

Do Guns N’Roses, kteří byli letos uvedeni do Rock’n’rollové síně slávy, vstoupil tento kytarista s typickým cylindrem na hlavě krátce po založení skupiny v roce 1985. Brzy se paralelně s raketovým úspěchem kapely vypracoval na světovou kytarovou špičku a přiblížil se svým vzorům Jimmymu Pageovi a Jimimu Hendrixovi. Vedle nich také v roce 2007 dostal hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

V srpnu 2009 ho časopis Time zařadil na druhé místo v žebříčku deseti nejlepších hráčů na elektrickou kytaru všech dob. Podle webu Gigwise se umístil na 21. místě v seznamu padesáti nejlepších kytaristů všech dob a magazín Rolling Stone ho zařadil v roce 2011 mezi 100 nejlepších kytaristů všech dob na 65. místo.

Po odchodu z Guns N´Roses uprostřed 90. let minulého století založil několik kapel, koncertoval s mnoha dalšími muzikanty a hostoval na nespočtu nahrávek – mimo jiné například s Michaelem Jacksonem v hitu Black or White, Rayem Charlesem, Steviem Wonderem a stal se také hlavní postavou počítačové hry Guitar Hero III: The Legend of Rock. Naposledy v Praze hrál v Tesla Areně v roce 2010. Vstupenky jsou v prodeji od 28. Listopadu.

tz