ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30187 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Trutnově odpustil Jirous kapele Manic Street Preachers Kubu

0 Redakce 23.8.2010

Od čtvrtka do nedělní  noci se v trutnovském areálu Na Bojišti konal další ročník Open Air Music Festivalu. Podle hlavního pořadatele Martina Věcheta ho navštívilo více než patnáct tisíc diváků.
Tentokrát na něj ale nedorazil bývalý prezident Václav Havel, který se ve čtvrtek večer omluvil, neboť byl unavený z natáčení filmu Odcházení a podle Věcheta dal přednost odpočinku v lázních. Na příští rok ale svou účast přislíbil.

Hlavní hvězdou festivalu byla velšská skupina Manic Street Preachers. Vystoupila v pátek večer a někteří návštěvníci festivalu dali najevo, že nesouhlasí s jejími levicovými názory. Pod pódiem držel jeden divák kus papíru s nápisem „Komunismus není myšlenka, komunismus je zločin“. Kapela na to ale nijak nereagovala a v klidu odehrála hodinu a deset minut trvající koncert. V minulosti již navíc několikrát uvedla, že ne všechny její kroky byly vždy správné a od některých se distancovala.

Před koncertem se s jejím baskytaristou Nickym Wirem setkal český básník a undergroundový aktivista Ivan Jirous. Vstoupil přímo do rozhovoru, který muzikant právě natáčel pro Českou televizi. Koncert na Kubě v roce 2001 po krátké diskuzi nakonec velšské kapele velkoryse odpustil.

V Trutnově se kromě Manics představili i Rachid Taha, Senser, Erch Enemy, Garage, Ondřej Havelka And His Melody Makers a další.

JŠp