ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9132 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Telegraph Gallery představují nejnovější malby Zbyňka Sedleckého

0 jsk 17.2.2023

Telegraph Gallery vystavuje nejnovější obrazy Zbyňka Sedleckého z let 2022 a 2023. Výstavu s názvem Inscenace připravil kurátor Petr Vaňous. Zahájena bude vernisáží ve čtvrtek 24. února v 18 hodin. V olomoucké Telegraph Gallery bude k vidění do 11. května.

Malířské dílo Zbyňka Sedleckého charakterizuje provázanost figury a prostoru. Zbyněk Sedlecký pracuje nejčastěji s fotografickými momentkami, které malířsky dále rozpracovává. V tvůrčím procesu přibližuje a vzdaluje, vyvíjí a rozpracovává fotografické snímky do velkorysých forem malířských skvrn a iluzivních prostorových plánů řešených na rozdíl od digitální fotografie prostřednictvím barev a jejich vztahů, doplnil kurátor Petr Vaňous.

Zatímco zpočátku Zbyněk Sedlecký fotil a následně maloval lidské postavy v exteriérech měst, nejnovější díla vycházejí z fotografických momentek figur a předmětů (ruka, noha, pokojová květina, palná či chladná zbraň) zachycených v interiéru. Dřívější malby Zbyňka Sedleckého vznikaly po důsledné logické rozvaze a práci s rastrem, mřížkou i pixely, v nejnovějších pracích však Sedlecký přistupuje k malbě s malířskými zkušenostmi z minulosti. S tím souvisí i jeho postupný přesun od akrylu na olejové barvy.