ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6070 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Šumperku začne ve čtvrtek Blues Alive

0 Redakce 16.11.2010

Od čtvrtka do soboty ožije Šumperk 15. ročníkem festivalu Blues Alive, který do moravského města přivádí každý rok největší hvězdy světové  bluesové hudby. Za dobu existence si festival vydobyl postavení  největší středoevropské přehlídky hudby tohoto stylu, na kterou se sjíždějí fanoušci jak z celé České republiky, tak i Slovenska, Polska či Německa. Letos poprvé je pro ty, kdo se do Šumperka nedostanou, připraven bluesový program i v Praze. Od 17. do 21. listopadu v klubu Jazz Dock.

„Patnáctka na Blues Alive bude ve znamení nejpočetnější a nejkvalitnější zahraniční  účasti za celou historii,“ říká ředitel festivalu Vladimír Rybička.

„Zároveň se ve větší míře než obvykle na festival vrátí hudebníci, kteří v minulosti na Blues Alive v roli hlavních hvězd již vystoupili. Diváci je ale budou moci slyšet v nových sestavách a polohách,“ doplňuje dramaturg Ondřej Bezr.

K nim patří například kytarista Corey Harris, kytarista Gary Lucas, harmonikář Johnny Mars, kytarista a zpěvák Michael Roach nebo izraelsko-nizozemsko-americká formace No Blues. Nejslavnějším „gratulantem“ se ale na závěr celého programu stane hudebník, kterého ještě Blues Alive nemělo čest hostit – Johnny Winter, jeden z největších žijících bluesových kytaristů všech dob.

tz