ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4811 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Šumperku začíná ve čtvrtek festival Blues Alive

0 jsk 15.11.2022

Šestadvacátý ročník mezinárodního festivalu Blues Alive, který začne ve čtvrtek 17. listopadu v Šumperku, připravil bohatý hudební, nejen bluesový, program.

Jako hlavní lákadla vystoupí například pianista, varhaník a zpěvák Anthony Geraci, americká kytaristka srbského původu Ana Popović (na snímku), newyorská kytarová hvězda Popa Chubby, světoznámý hráč na Hammondovy varhany Delvon Lamarr se svým triem nebo přední představitel akustické countrybluesové školy Jontavious Willis.

Festival speciálním blokem za účasti amerických a britských hudebníků a zpěvaček připomene letošní desáté výročí úmrtí zpěvačky Etty James a na odpoledním koncertu vzdá poctu Janu Spálenému. Celkově vystoupí do 19. listopadu v šumperském Domě kultury, který letos poprvé kromě hlavního sálu nabídne i druhé festivalové podium nazvané Jam Stage, a na dalších místech po celém městě bezmála čtyřicet kapel a hudebníků od nás a ze zahraničí.

Koncertní program doplní výstava obrazů, noční jam sessiony, poslechové pořady, masterclass a projekce filmu. Velkou novinkou je slavnostní otevření stálé expozice Síň slávy Blues Alive v prostorách Vlastivědného muzea v Šumperku. Vstupenky na hlavní večery jsou již beznadějně vyprodány, k dostání jsou pouze vstupenky na doprovodné akce.