ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19876 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V sobotu zemřel Milan Peroutka, bubeník Olympiku

2 jsk 6.5.2013

V sobotu brzy ráno zemřel v Praze bubeník skupiny Olympic Milan Peroutka. Bylo mu 49 let. Příčina úmrtí zatím není známa, určí ji pitva, která by měla proběhnout dnes.

Olympic v pátek vystupoval v Karlových Varech v rámci svého koncertního turné k padesáti rokům existence. Doprovázel ho symfonický orchestr. Po koncertě si Peroutka stěžoval, že mu není dobře. Jeho problémy ale brzy ustaly a on se zúčastnil autogramiády, která se na místě konala. Potom odjel domů. Ráno jej však jeho tchýně našla před domem mrtvého.

Petr Janda, který zatím nemyslí na to, co bude se skupinou dál, sdělil: „Nemohu tomu uvěřit, ještě včera jsme spolu hráli a teď tu není. Byl to můj velký kamarád, je mi smutno.“

Klávesista Jiří Valenta si posteskl: „Sedím a brečím, nemůžu tomu pořád uvěřit. Zemřel mi kamarád, se kterým jsem prožil kus svého života.“

Milan Peroutka byl členem Olympiku od roku 1986. Předtím hrál se skupinami Kvintet FM, S.L.S. a OK Band. V devadesátých letech ještě hrál v kapelách doprovázejících zpěváky Jana Kalouska, Janka Ledeckého, Marcelu Březinovou a Jana Spáleného.

Naplánované koncerty skupiny Olympic se ruší.