ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26745 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V RockOpeře se bude znovu bojovat o Théby. V plánu je nová opera

0 jsk 26.5.2023

Jarní sezóna RockOpery Praha se chýlí ke svému konci a divadlo láká diváky na podzimní program. Ten se bude opět skládat výhradně z autorských děl Milana Steigerwalda a Pavly Forest.

RockOpera představí zcela novou verzi metalové opery 7 proti Thébám jako Boj o trůn, na jeviště se vrátí přepracované Bardo Thödol: Kniha mrtvých s Kamilem Střihavkou a silvestrovské oslavy se ponesou ve znamení koncertní premiéry úplně nového titulu.

RockOpera Praha začne podzim velkolepě. Novou sezónu zahájí v září s napínavou bitvou o krásnou Helenu. Trója nabídne obsazení v podobě Jana Toužimského, Jana Tláskala, Daniely Langrové, operní hvězdy Evy Urbanové či Kamila Střihavky.

„K antice chováme velmi vřelý vztah. Naše první opery Antigona a Oidipus Tyranus z ní přeci jen vycházely. S Trójou jsme se trochu vrátili ke kořenům. Stále se navíc jedná o poměrně nový titul v našem repertoáru a byli bychom rádi, kdyby se brzy dočkal vysokého počtu repríz, podobně jako ostatní opery z naší antické série,“ říká výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest s tím, že diváci se na podzim mohou těšit i na zmíněnou Antigonu a Oidipa Tyrana.