ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5062 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V reedici vychází album Rány od Zuzany Michnové

0 jsk 5.4.2024

V roce 1985 se v hudebním studiu sešla zpěvačka Zuzana Michnová, kytarista Michal Pavlíček a tři talentovaní rytmičtí pomocníci, aby společně vytvořili jednu ze zásadních nahrávek nejen osmé dekády. Tato spolupráce vyústila v album s názvem Rány. Nyní ji vydává Supraphon v reedici na LP, CD i digitálně.

Zuzana Michnová, v tomto případě exkluzivní textařka a dvakrát i skladatelka, měla možnost navázat na důležitá léta strávená v kapele Marsyas, která se postupně transformovala z akustického tria na elektrifikovanou kapelu. Multiinstrumentalista Michal Pavlíček, který zde kromě kytary ovládá i baskytaru a syntezátory, se svými aranžérskými schopnostmi a jako hlavní skladatel přispěl k posunu písní do moderní podoby nadžánrové hudby vycházející ze Zuzanina komplexního umění.

Podpora bubeníků Klaudia Kryšpína, Jiřího Hrubeše a Jiřího Zelenky přinesla do alba novou dynamiku, zatímco stále se zlepšující studiové technologie přispěly k vytvoření luxusního zvuku, který dodnes obdivujeme. Letos nový remaster provedl Pavel Karlík ve studiu Sono, což je další významný krok ke zdokonalení tohoto kultovního alba.