ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16103 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V reedici vychází album Nevada skupiny Merlin

0 jsk 14.3.2022

Danny Horyna se skupinou Merlin vydal před třiceti lety eponymní album. Časem se pro ně mezi fanoušky zavedl název podle jednoho z hitů, Nevada. V těchto dnech vychází jeho reedice, a to v remasterované podobě.

Skupinu Merlin založili zpěvák Dan Horyna a kytarista Marek Podskalský v roce 1988 jako výzvu tehdy zavedeným metalovým kapelám. Svou tvorbou ovlivněnou americkým kytarovým rock´n´rollem a bluesrockem trochu předběhli dobu. Název Merlin pro kapelu vymyslel Aleš Brichta. Během jednoho roku složila základní repertoár, se kterým velmi brzy začala vyprodávat velké koncerty a směřovala k debutovému albu.

„V roce 1991 zalezli do studia Propast Petra Jandy, pro kterého jsme o něco dříve natočili skladbu Nevada na jeho kompilaci Rockmapa. Byly to krásné chvíle. Měli jsme čas, občas točili i v noci, a vytvářeli podobu stejně syrovou jako byla ta koncertní, a přece obohacenou o nenápadné prvky, které skladby nenásilně obarvily do studiové formy,“ vzpomíná zpěvák a spoluautor téměř celého repertoáru Dan Horyna.

„Dnes, po třiceti letech, je jasné, že deska byla úspěšná nejen v době jejího vydání, ale že přežila všechny žánrové trendy a zcela určitě uspěje i v dnešní době, protože po něm celá ta léta byla mezi fanoušky poptávka,“ dodává.

Merlin v „omlazené“ podobě hraje stále. Letos ho čeká nahrávání nového studiového alba a řada koncertů.