ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6031 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V rámci Českého lva vyhlásí veřejnost nejoblíbenější herce

0 Richard Winter 31.1.2013

Filmoví fanoušci mohou stejně jako loni v rámci vyhlašování Českých lvů hlasovat o nejoblíbenějšího domácího herce a herečku. Loni nejvíce hlasů získali Zlata Adamovská a Ondřej Sokol. Součástí hlasování je soutěž o dvě vstupenky na slavnostní vyhlášení a předávání cen, které se uskuteční na finálovém večeru Českých lvů 2. března v pražské Lucerně.

Na speciální stránce mohou zájemci vybírat z nominované dvacítky žijících herců a stejného počtu hereček. Předvýběr zajistili návštěvníci portálu Kinobox.cz. Organizátoři věří, že letos svůj zájem o anketu projeví ještě více lidí než před rokem, kdy se hlasování zúčastnilo téměř 10.000 lidí.

Podle producenta Českého lva Petra Vachlera jde o “úžasnou hru, kdo je pro nás v daný okamžik nejpřitažlivější a nejoblíbenější, koho bychom nejraději viděli v novém českém filmu”. Hlasování bylo spuštěno na internetových stránkách www.ceskylev.seznam.cz a potrvá do 25. února.

Nominace Českých lvů, o nichž rozhodují členové České filmové a televizní akademie, budou oznámeny 2. února; o měsíc později budou v pražské Lucerně vyhlášeni jejich laureáti.