ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4677 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V první česky zpívané skladbě odhaluje Elizabeth Kopecká své nitro

0 jsk 3.4.2024

Přesvědčivý projev, zajímavá barva hlasu a charisma Elizabeth Kopecké učarovaly tisícům televizních diváků během poslední série Česko Slovenské SuperStar, a vynesly ji tak do finále. Podobně okouzleni bývají i ti, kteří zakusí její um naživo. Nejen jako zpěvačka, ale také jako autorka kouzlí i na svých studiových nahrávkách.

Po loňských singlech Summer Boyfriend a Good Times se tak opět děje ve velmi osobní písni Plán B, a to dokonce v češtině. Skladbu, která vznikla v rámci songwriting campu na Lipně a autorsky se na ní společně s Elizabeth podíleli Pele Loriano ze Švýcarska a Abi F. Jones z Anglie, doprovází černobílý klip v režii Anežky Horové.

„Velmi mi záleží na textech, a to především pokud jde o česky zpívané písně. Když jsem se rozhodla, že začnu tvořit také v češtině, bylo pro mě stěžejní najít k sobě šikovného partnera, který mi pomůže utřídit myšlenky a dát jim správnou formu. V angličtině se mi skládá snáze, s češtinou se stále učím pracovat. Na doporučení mé učitelky zpěvu Pavly Fendrichové jsem tak zkontaktovala Šárku Krejčí. Každou větu v textu jsme pak společně důkladně probíraly, aby přesně vystihovala můj příběh a to, co chci písní říct,“ vysvětluje Elizabeth.

Jedním dechem dodává: „Z počátečního strachu ohledně češtiny nezbylo památky, protože jsem z textu opravdu nadšená. Je velmi osobní a sděluje to, jak jsem se cítila a co jsem prožila, což bylo mým cílem, a jsem zvědavá, kolik lidí se v textu najde… Vlastně se teď spíše bojím, jestli není má zpověď až příliš osobní, ale pokud písní pomůžu ulevit alespoň jednomu zklamanému člověku, nelituji. Skoro každý si totiž procházíme podobnou zkušeností.“

(foto: Anežka Horová)