ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4646 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pražském Roxy se uskuteční festival mladého umění Český Tučňák

0 Redakce 16.9.2011

Třetí ročník festivalu mladého umění Český Tučňák nabídne svůj program od 6. do 8. října v pražském klubu Roxy a přilehlých prostorách. O vítězích budou poprvé rozhodovat diváci. Hlasovat mohou přímo na festivalu nebo prostřednictvím stránek. V rámci festivalu se Pražané a návštěvníci u Národní technické knihovny a na Náměstí Republiky setkají s osmimetrovou sochou tučňáka nazvanou Tuxofon, která bude každých třicet minut oslovovat kolemjdoucí, zvát na festival, rozdávat vstupenky nebo třeba vybízet k rozcvičce.

Soutěž pro umělce do třiceti let se koná ve čtyřech kategoriích – mladé výtvarno, mladé divadlo, mladá hudba a mladý film. Snahou organizátorů akce, mezi které patří i známý herec Vojtěch Kotek, je především umožnit mladým umělcům prezentovat svoji tvorbu a zprostředkovat jim setkání s kolegy.

O cenu bude soutěžit například hudební popjazzová skupina Eggnoise, rockeři z Hentai Corporation nebo zástupce elektronického hip hopu The Keyborg. O divadelní trofej bude usilovat například Divadlo DNO a Šavgoč s představením HOSPODIN aneb Kdopak by se Boha BAR nebo Divadlo J. V. a spol. s loutkovým představením Back to Bullerbyn.

Festivalový den začne většinou kolem 18:00 a skončí hudební produkcí v ranních hodinách. Ceremoniál s předáním cen se pak bude konat 30. října na Nové scéně Národního divadla. "Třiceticentimetrové karbonové sošky pro vítěze ale nejsou to hlavní. Jde především o setkání a propojení nastupující umělecké generace," řekl novinářům prezident festivalu Petr Oplatka.

rwi