ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29196 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Galerii Václava Špály vystaví práce českých fotografů

0 Redakce 20.6.2011

Ve výstavních prostorách v pražské Galerii Václava Špály od 1. července představí výběr z děl klasiků i nastupující generace fotografů ze sbírky. Expozice nabídne snímky ikon české fotografie Františka Drtikola, Jaromíra Funkeho, Václava Chocholy, ale i současných tvůrců, včetně Václava Jiráska nebo Ivana Pinkavy.

"Výstava i sbírka samotná připomínají starou pravdu: kultura je bohatá v míře, v jaké své zdroje nenechá zplanět," uvádí k chystané expozici kurátor Josef Moucha.

Expozice nabídne díla od celkem dvou desítek autorů, kteří se výrazně zapsali do historie, ale i do současného směřování české fotografie. Nebude zde však zastoupena tvorba českého fotografa Josefa Sudka. Výběr jeho fotografií ze sbírky skupiny PPF totiž představí paralelní samostatná výstava v Ateliéru Josefa Sudka.

Nová výstava v Galerii Václava Špály nahradí snímky z expozice Bílý stín známého fotografa slovenského původu Tona Stana. Bizarní snímky modelek a modelů s efektem negativu, kde černá je bílá a naopak, budou návštěvníkům k dispozici ještě do 26. června.

Vystavovaná díla pocházejí ze sbírky fotografií finanční skupiny PPF, která čítá téměř 1400 děl od více než osmi desítek českých i slovenských autorů a uměleckých skupin. Část z nich propůjčuje do různých výstavních prostor, v létě pak tradičně organizuje vlastní expozice. Ta letošní nese název Obrazy z dějin fotografie české.

rwi