ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5057 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Praze začíná veletrh Svět knihy

0 jsk 23.5.2024

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha nechá prostřednictvím 801 účinkujících nahlédnout do současné literatury čtyřiceti zemí a regionů, čímž o třetinu překonává předchozí ročník. Program, který se od 23. do 26. května uskuteční na Výstavišti v pražských Holešovicích, obsáhne pestrou škálu autorů a stylů.

Literaturu pro děti a mládež bude reprezentovat irský romanopisec John Boyne (na snímku), jehož kniha Chlapec v pruhovaném pyžamu se stala moderní klasikou. Z exilu na Svět knihy Praha zamíří ruská autorka a lidskoprávní aktivistka Ljudmila Ulická. Francouz Alexis Nolent alias Matz je pojmem ve světě komiksu a Lars Kepler nebo také Alex Ahndoril, což jsou jména, za nimiž se skrývá autorská a manželská dvojice Alexandra a Alexander Ahndorilovi, patří k hvězdám severské krimi.

Festival představí hvězdná jména německojazyčných zemí. Dorazí Bernhard Schlink, Peter Stamm nebo Tanya Stewnerová. Českou literární scénu budou reprezentovat Radka Denemarková, Bianca Bellová, Petr Borkovec, Ondřej Neff či vítězka letošní Magnesie Litery Alena Machoninová.

Čestným hostem 29. ročníku je totiž tradiční festivalový projekt Das Buch, pro rok 2024 pod názvem Das Buch – německojazyčná literatura. Svět knihy Praha provází citát Franze Kafky „Kniha musí být sekerou na zamrzlé moře v nás“ a veletrh si řadou akcí připomíná sté výročí narození tohoto světoznámého literáta z Prahy.

Tagy: