ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6630 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Praze začal Fresh Film Fest

0 Redakce 25.8.2011

Americký film Blue Valentine režiséra Dereka Cianfrance 24. srpna v pražském kině Světozor zahájil evropský festival zaměřený na celosvětovou debutovou a studentskou tvorbu Fresh Film Fest. Do 28. srpna nabídne téměř 120 filmů. Přehlídka se koná v pražském Paláci Akropolis, kině Světozor, kinosále Francouzského institutu, divadle Ponec a na dalších místech. Projekce zdarma uvede letní kino v Riegrových sadech.

Hlavním tématem festivalu je téma vzdoru, které se odrazilo na provokativních plakátech se zdeformovaným obličejem, výběru nesoutěžních snímků a v některých doprovodných akcích.

Vedle filmu režiséra Cianfrance nesoutěžní program dále například nabídne oba díly snímku brazilského režiséra José Padilhy Elitní jednotka, Žluté moře korejského tvůrce Na Hong-džina, americký The Yes Men Fix The World, na programu je i kultovní americký komediální seriál Police Squad! z roku 1982, předchůdce série Bláznivá střela. Festival zakončí celovečerní Rare Exports finského režiséra Jalmari Helandera, který popisuje svérázné praktiky amerických korporací.

Soutěž nabídne výběr z 1500 přihlášených filmů. Pořadatelé chtějí ve čtyřech kategoriích představit to nejzajímavější, co za poslední rok vzniklo na celém světě v debutové či studentské tvorbě.

Vstupenky a akreditace jsou k dostání od 24. srpna v pokladnách festivalových míst. Jednotlivé vstupenky stojí 69 korun, akreditace na celou dobu festivalu 590 korun (s obvyklými slevami po 390 Kč).

rwi