ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14346 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Praze začal festival nového cirkusu Letní Letná

0 Redakce 22.8.2011

Osmý ročník mezinárodního festivalu Letní Letná zahájil 21. srpna v Letenských sadech v Praze francouzský soubor Malabar. Do rozsáhlého parku přilákal večer stovky lidí, kteří se rozprostřeli po rozlehlém parku. Festival nového cirkusu a divadla potrvá do 4. září.
Prostor mezi Hanavským pavilonem a Kramářovou vilou na Letné ožívá cirkusovými stany, pohybovým divadlem, cirkusovými workshopy a výtvarnými dílnami.
    
Úvodní produkce byla přístupná zdarma. Členové souboru Malabar oděni v bílém vypluli na pojízdném korábu. Ten za doprovodu diváků včetně rodin s dětmi, urazil desítky metrů parkem. Část vystupujících zajišťovala z paluby hudební doprovod, artisté na chůdách v působivých kostýmech, dělali lodi předvoj. Někteří účinkují se vmísili i mezi dav lidí. Nechyběly pyrotechnické efekty, kterými si soubor mimo jiné uvolňoval v davu cestu. Poté loď zakotvila a produkce pokračovala na ploše nedaleko kyvadla na Letné.

Přehlídka v dalších dnech nabídne například vystoupení švédského souboru Cirkus Cirkör, který bývá považován za nejlepší skandinávský soubor nového cirkusu. Jeho členové přivezou do Prahy své nejnovější představení Wear it like a crown, které podle pořadatelů zavede diváky do světa iluzí a fantazie, kde není nic nemožné.

Francouzský soubor Compagnie XY, který v Praze vystoupí vůbec poprvé, uvede od 24. srpna představení Le Grand C, ve kterém sedmnáct mladých akrobatů vytváří podívanou plnou udivující akrobacie na zemi i ve vzduchu, kde ale nechybí poezie, city nebo humor.

Soubor La Compagnie des pieds percht, který tvoří dvě švýcarské umělkyně, představí divákům na Letní Letné závěsnou akrobacii na laně, jednu z disciplín nového cirkusu, která v České republice dosud není příliš známá. Z domácích souborů se diváci mohou těšit na Cirkus Mlejn, skupiny VOSTO5, Spitfire Company, Annu Polívkovou, Teátr Víti Marčíka, Bilbo Compagnii, Sacra Circus a Circus LeGrando.

rwi