ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30829 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Praze začal 17. ročník výstavy Czech Press Photo

0 Redakce 16.11.2011

Ve třech patrech Staroměstské radnice v Praze začal 17. ročník výstavy Czech Press Photo 2011. Expozice bude veřejnosti přístupná odo konce ledna příštího roku a nabídne na 500 reportážních a portrétních snímků od 30 fotografů, kteří se tento rok zúčastnili stejnojmenné soutěže. Stovky barevných i černobílých snímků z tuzemska i vzdálených koutů světa jsou vystaveny v Křížové chodbě, Rytířském sále a v rozlehlých románsko-gotických sklepech.

Fotografie s většinou neradostnými náměty zachycují Nory truchlící nad oběťmi masového vraha, bouřlivou atmosféru egyptské revoluce, zkázu po toxickém bahně v Maďarsku nebo demonstrace na severu Čech z letošního září. Právě z této série pochází i letošní Fotografie roku Czech Press Photo od Stanislava Krupaře z Reflexu. Zachycuje jednoho z protestujících, který se na protiromské demonstraci na severu Čech dostal přímo před vodu proudící z vodních děl.

Kromě snímků z aktuálních událostí jsou na expozici vystaveny i fotografie oceněné v kategoriích Lidé, o kterých se mluví, Umění a zábava, Portrét či ze sekce Sport. Svůj prostor na výstavě mají i díla mladých fotografů do 25 let, sklepní prostory radnice hostí samostatnou výstavu loňského držitele Grantu Prahy Czech Press Photo Romana Vondrouše.

17. ročníku soutěže Czech Press Photo 2011 se letos zúčastnilo bezmála 300 fotografů, kteří přihlásili 3744 snímků. Odborná porota udělila osm prvních, druhých a třetích cen s finančním ohodnocením a pět čestných uznání.

rwi