ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28595 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Praze vystavuje Radhamés Mejía

0 jsk 28.2.2019

Vzácná příležitost vidět v Praze obrazy oceňovaného malíře Radhamése Mejii se všem milovníkům současného výtvarného umění naskytne od 3. do 30. března ve foyer Divadla Viola. Výstava Radhamés Mejía – Métamorphoses představí všestranného umělce, který své obrazy maluje kombinovanou technikou, zároveň se věnuje litografii a sochařství, tvoří z bronzu, dřeva, recyklovaného materiálu.

Radhames Mejia se narodil v roce 1960 v Santo Domingu v Dominikánské republice.  V rodném městě absolvoval Akademii výtvarných umění a později studoval na l’Ecole Nationale Supérieure des Beaux-Arts de Paris. Od roku 1985 žije a pracuje v Paříži. Svou práci prezentoval v mnoha soukromých a veřejných galeriích desítkami samostatných výstav v Santo Domingu, ve Francii, v Panamě a Portoriku.

Účastnil se četných kolektivních výstav po celém světě, včetně prestižních výstav Mac 2000 v Paříži nebo Art Miami. Podílel se také na mezinárodním experimentálním workshopu fotografa Roberta Edwardse “cuerpos Pintados” v Chile. Svá první ocenění získal v roce 1981 na 15. Bienále výtvarného umění v Santo Domingu a na soutěži Leon Jimenez drawing competition, další ceny obdržel v Santo Domingu, ve Francii a USA. Řečeno slovy francouzského uměleckého kritika Erica Pessiota nás dílo Radhamése Mejii vrací zpět na místo, „kde se mísí světské a posvátné, transcendentní a obvyklé. Jeho obrazy vytvářejí strukturované symbolické prostory, mapují imaginární svět, konkretizují přechody ze snů do probuzení.“

Výstava Radhamés Mejía – Métamorphoses je ve Viole přístupná od 3. do 30. března v hracích dnech – v pondělí až pátek od 9.30 do 19 a v sobotu od 14 do 19 hodin.

Tagy: