ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4925 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Praze bude koncert pro Bruno Adamse

0 Redakce 11.10.2009

V pátek 16. října proběhne v Praze, klubu Pilot večer vzdávající holt zpěvákovi, kytaristovi a skladateli Bruno Adamsovi za účasti spřízněných umělců a skupin, kteří výjimečně budou interpretovat písně a hudbu z jeho bohatého díla.

Mezi vystupující se objeví například: Phil Shoenfelt & Southern Cross, Once Upon A Time, Jon Evans, Rány Těla, Secret 9 Beat, Conrad Adams, Kateřina Adams, Gilda Schumm, Anastis Van Hustler, Meadowstar, Fullbliss, Sidi Santini and the Decadents, Monstrance Rudert, Neil Black a řada dalších… Výtěžek z celé pietní akce bude věnován rodině Bruna Adamse.

Bruno Adams se narodil v australském Bacchus Marsh 2. září 1963. V 80. letech působil na Melbournské scéně v okruhu hudebníků a umělců, z kterých vyšly kapely jako Nick Cave & The Bad Seeds, The Laughing Clowns nebo Crime & The City Solution. V roce 1984 založil psychedelicko-industriální-bluesovou skupinu Once Upon A Time, která se těšila velké popularitě na domácí scéně. V roce 1989 se přesunuli do Berlína a do svého rozpadu v roce 1996 vydali tři desky a odehráli nespočet koncertů. Ještě tentýž rok se vytváří skupina Fatal Shore společně s Philem Shoenfeltem a bubeníkem Chrisem Hughesem. Společně vydali tři desky. V roce 2008 Bruno Adams tragicky zemřel na rakovinu. Velká ztráta pro jeho rodinu, přátelé a fanoušky.

Pražské rozloučení proběhne 16. října v klubu Pilot (Donská 19, Praha 10) od 19:00.

TK