ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11610 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Praze na konci září pokřtí DVD Pocta Václavu Havlovi

0 Petr Hašek 4.9.2012

Křest DVD Pocta Václavu Havlovi obsahujícího záznam z rozloučení s Václavem Havlem se bude konat 30. září v Paláci Akropolis v Praze.

Během večera se na podiu vystřídají The Velvet Underground Revival Band, Michal Ambrož, Vratislav Brabenec, Tony Ducháček, Vladimír Mišík a další. “Vystupující připomenou naživo neuvěřitelnou atmosféru prosincové akce. DVD bude možné zakoupit na místě,” uvádějí pořadatelé.

Pocta Václavu Havlovi se ve zcela zaplněných prostorách pražského paláce Lucerna uskutečnila loni 23. prosince. Havel zemřel 18. prosince. Akce, na které vystoupila například Havlova oblíbená skupina Plastic People of the Universe a s ní personálně spojená formace Velvet Underground Revival Band, se zúčastnilo několik tisíc lidí.

V závěru rocker Ivan Král přivítal na jevišti americkou zpěvačku Suzanne Vega, která společně s publikem zazpívala píseň Tom’s Diner. Poslední dějství rozloučení se zesnulým exprezidentem navázalo na státní pohřeb ve svatovítské katedrále a soukromý obřad ve strašnickém krematoriu.

Hudební produkce doplnily v Lucerna Music Baru projekce snímků těch fotografů, kteří měli k Havlovi blízko. Divadelní program obstarali členové brněnského Divadla Husa na provázku částí pozapomenuté Havlovy hříčky Prase. Na ně navázal soubor Buchty a loutky částí hry Horský hotel, jak ji už začátkem listopadu jeho členové představili v Knihovně Václava Havla.

rwi