ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9802 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Praze je otevřena nová fotogalerie

0 Redakce 20.6.2011

V Praze byla na konci minulého týdne otevřena nová galerie, která se jmenuje Czech Photo Gallery. Nachází se na Malé Straně na adrese Újezd 19. Galerii založila společnost Czech Photo, která je organizátorem každoroční soutěže a následné výstavy Czech Press Photo, společně s firmou Nikon.

„Czech Photo Gallery chce ukazovat, že i v době masové obrazové komunikace, masového zvěčňování vzpomínek a masové dokumentace čehokoliv vznikají díla nadčasové hodnoty. Díla, založená na kombinaci přímého záznamu prosté skutečnosti, světla, úhlu pohledu, užité techniky. Díla, naplněná sdělením a  pozoruhodná obrazovou kvalitou. Stručně řečeno, Czech Photo Gallery chce být manifestační platformou podstaty fotografie; vlastností, které nemá žádný jiný výrazový prostředek,” vysvětlila poslání galerie Daniela Mrázková, její kurátorka.

Galerie zahájila svou činnost výstavou snímků Joe Klamara, slovenského fotografa pracujícího pro agenturu AFP. Tento fotoreportér je známý tím, že se za všech okolností snaží běžné situace fotografovat „trochu jinak“. Tak vznikla i jeho známá a v médiích široce diskutovaná „Fotografie roku Czech Press Photo 2009“ z návštěvy Baracka Obamy v Praze.

JŠp