ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6859 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Praze budou vystaveny věci Marilyn Monroe

0 Redakce 25.4.2013

Zajímavá expozice nazvaná Marilyn zaplní od 30. května do 20. září prostory Jízdárny Pražského hradu. Výstava představí módní ikonu a kulturní fenomén Marylin Monroe prostřednictvím dostupných materiálů, z nichž mnohé budou veřejnosti zpřístupněny poprvé.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout nejucelenější kolekci kostýmů a bot z filmů i z osobního života Američanky, sestavenou ze sbírek soukromých sběratelů z celého světa, známé i dosud nepublikované fotografie, úryvky z jejích deníků, poezie a ukázky z filmů, jež jí přinesly věhlas.

Výstavu koncepčně doplní díla slavných autorů zobrazující ideál ženské krásy, pocházející z různých období – od klasiky až po současnost, která v daném kontextu působí jako předlohy pro nejslavnější pózy Marylin Monroe. Zastoupeni budou například Antonio Canova, Yves Klein nebo Andy Warhol. Unikátní expozice tak mimořádně atraktivním způsobem propojí módu, sofistikované umění a fenomén ženské krásy jako věčné inspirace.

Výstava Marilyn, stejně jako obsáhlý katalog, který ji provází, je dílem kurátorů italského muzea Salvatore Ferragamo. Vznikla v loňském roce jako originální pocta americké krásce při příležitosti 50. výročí její předčasné smrti.  Z Prahy poputuje dále do Tokia.