ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5999 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Plzni ožívají předzahrádky, náplavka i hrady a zámky

0 jsk 14.7.2020

Plzeňské kulturní předzahrádky, Filmové večery na náplavce a Filmové hrady a zámky jsou projekty, které vznikly s cílem zdůraznit nepopiratelný vliv a význam kultury na aktivitách cestovního ruchu, a to právě po proběhlé celosvětové pandemii koronaviru covid-19, jež obě tyto složky paralyzoval. Iniciátory těchto aktivit jsou zástupci společnosti Film Servis Plzeň s.r.o. a organizátoři filmového festivalu Finále Plzeň.

„Třiatřicátý ročník Finále Plzeň, který se měl uskutečnit v dubnu, byl přesunut na poslední zářijový týden, tedy 25. – 30. září 2020. Stejné restrikce postihly většinu dalších významných kulturních eventů, které se měly odehrát na jaře a v létě letošního roku. Nad to působí v regionu celá řada jednotlivých kulturních aktérů, kteří byli taktéž velkou měrou postiženi, prakticky ze dne na den přišli o veškeré výdělky a sjednané produkce. I na pomoc těmto skupinám jsou naše projekty zaměřeny, a to s cílem poskytnout jim možnost prezentace a výdělku,“ uvádí Eva Veruňková Košařová, ředitelka filmového festivalu Finále Plzeň.

Pro návštěvníky Plzně je připraven unikátní koncept kulturních předzahrádek. V konkrétních termínech mohou lidé navštívit vybranou kavárnu či restauraci, rezervovat si místo na její venkovní zahrádce a zakoupit si speciální menu, současně s tím si zajistit vstupenku na filmovou projekci či hudební představení.

Například ve čtvrtek 6. srpna mohou filmoví fanoušci dorazit do Schované kavárny ve Zbrojnické ulici, kde se bude od 21 hodin promítat experimentální český snímek režiséra Oldřicha Lipského z roku 1967 Happy end. Další kultovní snímek Vražda Ing. Čerta, prezentující doslova vizuální a gastronomické orgie, jež vznikl v režii múzy československé nové vlny Ester Krumbachové, nabídne v neděli 26. 7. od 21hodin kavárna Walter ve Smetanových sadech.