ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18413 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pátek vyjde debut projektu Připraveným

0 Redakce 25.2.2010

Autor hudby Emil Valach, textař  Tomáš Roreček a producent Boris Carloff stojí za ambiciózním projektem Připraveným. V pátek se na trhu objeví jejich první album nazvané stejně jako projekt. Nabídne třináct nových písniček, pro jejichž realizaci si uvedení tvůrci pozvali do studia spřátelené zpěváky i muzikanty.

Pokud bychom měli Připraveným k něčemu připodobnit, pak k práci dua Hapka – Horáček. Valach a Roreček napsali písničky, Carloff je zprodukoval. Ve studiu je pak nahráli kytarista Norbi Kovács, baskytarista Jiří Marek, saxofonista Štěpán Markovič a další. Nazpívat je přišli Michal Malátný z Chinaski, David  Kraus, Jana Lota, Bára Basiková, Michal Hrůza, Ivan Hlas, Richard Krajčo, Marpo (jinak též bubeník skupiny Chinaski) a moderátorka a zde talentovaná zpěvačka Lenny Trčková.

Album přináší pestrou hudební směsici. Vlivů je na něm několik, stejně  tak nechybí písničky s mainstreamovým duchem a naopak skladby vyloženě alternativní. Svůj talent ve dvou skladbách odkrývá zpěvák David Kraus, který je velmi rockový a emotivní. V zajímavé pěvecké poloze se ve skladbě 25 vteřin… objevuje i Richard Krajčo.

Připraveným již v současné době uvažují o druhém albovém pokračování. „Kdyby se to povedlo, rádi bychom později připravili i několik koncertů,“ plánuje Roreček.

JŠp