ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13371 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pátek bude žít Praha hudbou

0 jsk 23.6.2023

Festival Praha žije hudbou v pátek a sobotu rozehraje ulice, náměstí i parky hlavního města. Pod heslem „Umění patří do ulic!“ je obsadí na 150 hudebníků z Čech i ze zahraničí.

Festivalový program nabídne na třech desítkách míst v centru Prahy i v dalších přilehlých městských částech hudbu nejrůznějších žánrů od popu přes rock, rap, jazz, folk, R&B až po world music v podání známých muzikantů i začínajících buskerů, kteří vystoupí přímo ulicích, na náměstích, v parcích a na dalších veřejných místech.

Mezi účinkujícími bude možné ve městě potkat slovenskou alternativní písničkářku Katarzii (na snímku), hudebníka a stand-up komika Vojtaana, jazzovou legendu Laca Décziho, „femipunkerku“ Muchu, rapera a básníka Lipa nebo zpěvačku a herečku Báru Hrzánovou s kapelou Bachtale Apsa. Dále vystoupí třeba kanadsko-irské alt-folkového duo Bookie Baker, písničkář Jakub König, raperka Arleta, elektronické dechové trio ze Slovinska Pantaloons, dechový showband Brass Avenue, popová zpěvačka Elly nebo balkánskými rytmy ovlivnění Czardashians.

Po oba dny zamíří do ulic i bubenická show Groove Army. Že umění opravdu patří do ulic již tradičně přijedou dokázat i buskeři ze zahraničí.