ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10061 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V padesátém Českém slavíkovi vystřídal Tomáš Klus Karla Gotta

0 Petr Hašek 26.11.2012

Revoluční okamžik nastal v sobotu večer ve Státní opeře Praha na slavnostním vyhlášení již padesátého ročníku ankety popularity Český slavík. Vítězem v pozorně sledované kategorii zpěváků se stal poprvé Tomáš Klus.

Přerušil tak sérii třinácti za sebou jdoucích vítězství Karla Gotta. Na třetím místě mezi zpěváky skončil Daniel Landa. Ten pak ve svém projevu před televizními kamerami uvedl, že končí v českém šoubyznysu.

Vítězství v kategorii zpěvaček obhájila Lucie Bílá, celkově popatnácté. Na druhé příčce skončila Lucie Vondráčková a na třetí Ewa Farna. Mezi šestici nejlepších zpěvaček se dostala ještě Monika Absolonová, Anna K. a Aneta Langerová.

Na první příčku mezi skupinami se opět dostal Kabát, a to pošesté za sebou. Celkově už nasbíral osm vítězství. Druhé místo získala skupina Nightwork a třetí Chinaski. Skokanem roku byla vyhlášena kapela Eddie Stoilow, zpěvačka Tereza Kerndlová získala cenu tuzemské stanice MTV za Videoklip roku, Hvězdou internetu se stali Charlie Straight a objevem roku jsou pak šumperští Koblížci.

JŠp