ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13658 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Ostravě na Febiofestu uvedli dva díly Ivety

0 jsk 11.5.2022

Letošní 29. ročník festivalu Febiofest vrcholí v Ostravě. Slavnostní zahajovací večer Febiofestu Ostrava se odehrál v úterý ve Světě techniky v areálu Dolní oblasti Vítkovice a ozdobilo ho exkluzivní uvedení prvních dvou dílů nové třídílné minisérie Iveta za přítomnosti tvůrců. Novinka na Voyo sleduje příběh počátku kariéry Ivety Bartošové a jejího vztahu s hudebníkem Petrem Sepešim v osmdesátých letech dvacátého století.

Jednu z nejslavnějších československých zpěvaček ztvárnila Anna Fialová a Petra Sepešiho Vojtěch Vodochodský, který si ostravskou projekci nenechal ujít. „Tato série dá lidem nahlédnout mnohem hlouběji do Ivetiny osobnosti. A třeba nabídne i pár odpovědí na to, proč její osud nakonec skončil tak tragicky,“ podotkl Vojtěch Vodochodský.

Obsazení Vojtěcha Vodochodského, který aktuálně patří k nejvytíženějším hercům nastupující generace, byl pro režiséra a scenáristu minisérie Iveta Michala Samira jasnou volbou: „Když přišel na casting, bylo jasno. Na Vojtovi jsou zajímavé dvě věci. Skutečně vypadá jako Petr Sepeši a zároveň Vojta tak trochu Petr je. Myslím, že by to sám přiznal.“