ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26322 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Obecním domě začala unikátní výstava Romana Řeháka

0 jsk 18.1.2022

Od středy 12. ledna hostí Obecní dům v Praze prodejní výstavu PhoneArt 2022 výtvarníka Romana Řeháka, kterou návštěvníci budou moci navštívit do konce února. Na výstavě je k vidění patnáct unikátních uměleckých děl, která výtvarník vytvořil výhradně v mobilních aplikacích a následně vytiskl a zažehlil do koberce.

Většina z nás, běžných uživatelů, používá mobilní telefon k telefonování, psaní SMS, fotografování či k surfování na internetu. Český výtvarník Roman Řehák pomocí svého mobilu vytváří fenomenální umělecká díla, která zdobila obydlí například Miloše Formana či Jiřího Menzela.

Předlohami jeho děl se stali mimo jiné Karel Gott, Marta Kubišová, Jan Saudek, Pierce Brosnan, frontman skupiny Deep Purple Ian Gillan, nebo vynikající americká zpěvačka s italskými kořeny LP, vlastním jménem Laura Pergolizzi.

Na jaře roku 2021 si Roman Řehák vymyslel novou techniku – svá díla, která vytvořil výhradně v aplikacích mobilního telefonu zvětšil na požadovanou velikost a následně natiskl a zažehlil do koberce. Tímto postupem nevznikají umělecká díla nikde na světě, jedná se o světovou premiéru.