ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15585 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V nových knižních titulech z nakladatelství MOBA hrají prim detektivky

0 Richard Winter 25.8.2015

Především milovníci detektivek si přijdou na své v srpnové nabídce vydavatelství MOBA, které nabízí nové tituly Deona Meyera (na snímku), Ake Edwardsona, Marka Skřipského či prvotinu české autorky Petry Hesové.

V příběhu z Kapského města s názvem 13 hodin v hlavní roli s výborným detektivem Bennym Griesslem jihoafrický spisovatel Deon Meyer píšící v rodné afrikánštině vystaví problematického muže zákona Bennyho Griessla zkoušce. 13 hodin rozhodne nejen o záchraně jeho vlastní kariéry a rodiny, ale i lidského života. Někdo by detektiva Bennyho Griessela nazval legendou. Jiní by řekli, že je to starý opilec. Ať tak či onak, na to, aby mohl být povýšen, šlápl Benny v průběhu let na kuří oko příliš mnoha lidem.

Nyní se pokouší zůstat střízlivý a snaží se vyškolit novou generaci bojovníků se zločinem. Když ale v Kapském Městě zmizí americká turistka, panikařící politici si hned vzpomenou, koho je třeba k případu povolat. Benny má jen třináct hodin na to, aby zachránil vystrašenou Rachel i svou kariéru. A aby toho nebylo málo, musí vyřešit ještě jeden případ – vraždu jihoafrického hudebního manažera. Benny vydržel střízlivý už 156 dní, avšak další dny bez pití budou pro něj obzvlášť náročné…

Na opačnou polovinu zeměkoule, k moři, zavede čtenáře spisovatel Ake Edwardson v dalším příběhu Erika Wintera. Knihu Poslední případ (Den sista vintern) přeložila do češtiny Eva Osinová. Erik Winter je s rodinou na výletě u moře. Když jeho dcerka spatří ve vlnách mrtvolu, z výletu se rázem stává noční můra. Přibližně ve stejnou dobu jsou v Göteborgu nalezeny dvě mladé ženy, které někdo udusil. Mladá policistka Gerda Hoffnerová tvrdí, že spolu oba případy souvisejí. Až na Erika Wintera jí nikdo nevěří. Společně tedy sledují stopu. A když Winter obdrží DVD, na kterém pachatel oznamuje další vraždu, jejich podezření se potvrdí. Než však Winterovi dojde, kdo je mrtvola z moře, ocitne se vrahovi nebezpečně blízko.

Jan Rádl, vrchní inspektor a hlavní hrdina retro krimi Marka Skřipského vstupuje na scénu v Nových případech inspektora Rádla. Vrchnímu inspektoru přibývá vrásek. Bezstarostná léta pomalu odcházejí. Hospodářská krize radikalizuje národnostní menšiny prvorepublikového Československa, stejně jako fašistické i komunistické síly. Německo i Sovětský svaz se po přechodném vyřazení znovu vrací na scénu a podporují své páté kolony v srdci Evropy. Rádl už dávno není čtyřiadvacetiletým dobrodruhem jako na začátku celé ságy. Má zázemí, rodinu a dobré přátele, se kterými ho spojila služba ve Zpravodajské ústředně. Musí přijímat čím dál větší a větší zodpovědnost v pracovním i osobním životě.

V edici Původní česká detektivka vychází i prvotina autorky Petry Hesové Srdcový král. Mladá vyšetřovatelka Emma Lindová se nedávno přestěhovala ze Stockholmu do Prahy, aby se seznámila se zemí své matky a vystoupila ze stínu otce, úspěšného autora detektivek. Je konec května, po městě se procházejí zamilované dvojice a v břevnovském bytě je nalezena zavražděná dívka s nožem v srdci a kartou v ústech.