ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4689 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V novém videoklipu Radka Bangy si zahrála i jeho manželka

0 jsk 11.3.2024

Zpěvák Radek Banga vydal na podzim loňského roku druhé sólové album s názvem Nic není nemožné. Před třemi lety se dal na sólovou dráhu a zakotvil ve vodách popu. Tato nová životní etapa opět rozbušila jeho hudební srdce a nyní tak přichází již s třetím videoklipem k novému albu s názvem Prázdný místo, jenž otevírá dveře do nitra jeho duše. V něm si zahrála i zpěvákova manželka.

Píseň Prázdný místo je o ztrátě a hledání nového štěstí a lásky. Atmosféra klipu je plná kontrastů a emocí, které perfektně doplňují melancholický tón písně. „Každý z nás prožil někdy v životě zklamání v lásce. Než jsem poznal svou manželku Verunku, měl jsem často pocit, že nejsem úplný. Když máte za sebou těch zklamání hned několik, už máte strach se znovu někomu otevřít. Přitom ale víte, že to prázdné místo ve vašem srdci je potřeba zaplnit. Co když je to tentokrát jiné? Co když před vámi právě teď stojí vaše životní láska a vy si to jen kvůli strachu necháte utéct? Přesně o tom, je má píseň,” vysvětluje Banga.

Ten letos se svou manželkou oslaví patnáct společných let a jak sám říká, byla to právě ona, kdo zaplnila to jeho prázdné místo. To bylo také důvodem, proč chtěl, aby si s ním ve videoklipu zahrála právě ona.

Videoklip se natáčel v ateliéru malířky Zdenky Braunerové, který spadá pod Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy. „Přiznám se, že jsem tohle místo objevil úplnou náhodou, i když možná náhody neexistují. Prostor mě ihned okouzlil, přesně takhle jsem si to představoval. Teprve později jsem zjistil, že život Zdenky Braunerové byl, co se týče lásky, velmi komplikovaný. Jako bych tak trochu zpíval o ní…,” říká zpěvák.

Byť písnička zní melancholicky, ve skutečnosti nese pozitivní vzkaz. Dává tak naději, že i po ztrátě a bolesti je možné znovu najít štěstí.