ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14989 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V novém románu Rowan Coleman se dozvíme, jak se stát Matkou ze dne na den

0 Richard Winter 22.2.2016

V českém překladu právě vychází již třetí román renomované britské autorky Rowan Coleman. Jako všechny předchozí jej vydalo nakladatelství Domino v edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy. Rowan Coleman si nevybírá jednoduchá témata, byť by se podle jejich názvu mnohdy dalo soudit jinak. Ve svém prvním románu Kniha vzpomínek e věnovala tématu Alzheimerovy choroby, v druhém Není co ztratit domácímu násilí a v té nejnovější Matkou ze dne na den pak problematice adopcí.

„Rowan Coleman napsala další chytrý, vtipný a emocemi nabitý román. Za hrdinku tentokrát zvolila ženu, která se stala matkou doslova ze dne na den, naprosto nepřipravená a beze špetky zkušenosti. Ze sebevědomé manažerky se stává bezradná osoba, která si zpočátku absolutně neví rady, ale postupně díky holčičkám začíná chápat, co je pro ni v životě opravdu důležité. A především zjišťuje, že bezvýhradná láska skutečně existuje. Jen člověk musí mít koho milovat,“ vysvětluje Karin Lednická z nakladatelství DOMINO, proč právě tuto knihu vybrala pro české čtenáře.

V románu Matkou ze dne na den byly Sophie a Carrie kamarádky od dětství, ale během posledních let se jedna druhé ztratily. Carrie se rozhodla pro rodinný život v malém městě, zatímco Sophie si buduje skvělou kariéru v Londýně. Nemá sice moc času na muže, zato ji čeká další povýšení, má úžasnou sbírku bot a kočku, která ji nikdy nezklame.

Jenže pak se Sophie dozví, že Carrie zemřela a že se nemá kdo postarat o její dvě malé dcerky. Otec holčiček je nezvěstný a jejich babička je sama odkázaná na ústavní péči. Kdo zbývá? Sophie: dávná přítelkyně z dětství, která Carrii slíbila, že se dětí ujme, pokud by došlo k nejhoršímu. A ten den teď nastal… Z originálu The Accidental Mother přeložila do češtiny Květa Palowská.