ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14122 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V nové znělce karlovarského festivalu se objeví Jude Law

0 Redakce 17.5.2011

V nové znělce karlovarského filmového festivalu se objeví Jude Law, který prestižní mezinárodní přehlídku navštívil loni a převzal tam cenu prezidenta festivalu. Znělku s ním natočil režisér Ivan Zachariáš počátkem května v Londýně a její premiéra bude 1. července při zahájení 46. ročníku MFF v Karlových Varech.

Letos osmatřicetiletý Jude Law tak pokračuje v tradici být součástí znělky karlovarského festivalu, kterou již v minulosti natočili herci Danny De Vito, Andy Garcia, Harvey Keitel, John Malkovich a režiséři Miloš Forman, Věra Chytilová a Jiří Menzel.    

Law byl dvakrát nominován na Oscara – poprvé za roli dezertéra v dramatu Návrat do Cold Mountain, podruhé za výkon ve snímku Talentovaný pan Ripley, za nějž získal i britskou cenu BAFTA. Právě tento film z roku 1999 si loni sám vybral pro karlovarskou projekci.

Pracoval s předními režiséry, jako jsou Steven Spielberg – film A.I. – Umělá inteligence či Sam Mendes – kriminální drama Road to Perdition. V Annaudově filmu Nepřítel před branami se objevil v roli sovětského ostřelovače z bitvy u Stalingradu. Je ceněn i za svou divadelní práci. Za výkon v broadwayské inscenaci Indiscretions získal v polovině 90. let Theatre World Award a nominaci na cenu Tony. Nadšené ohlasy vzbudila londýnská inscenace Hamleta z roku 2009, v níž vytvořil titulní roli. Představení, které bylo pak inscenováno na Broadwayi, vyneslo Lawovi letos cenu Critics' Circle Theatre Award, dále ocenění What's On Stage.com Award a nominace na ceny Laurence Oliviera, Broadway.com a Tony.

Herec, který se angažuje v řadě charitativních projektů a mírových aktivit, byl vyznamenán prestižním řádem Rytíř umění a literatury Francouzské republiky.

rwi