ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7170 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V muzikálu Pomáda se objeví také Kamil Střihavka a Pavel Vítek

0 Petr Hašek 29.8.2012

Také muzikáloví matadoři Kamil Střihavka a Pavel Vítek budou mezi hostujícími představiteli Anděla strážného v muzikálu Pomáda, který bude mít v pražském Divadle Kalich premiéru 6. září.

Seznam představitelů Anděla se bude postupně rozšiřovat o další atraktivní jména. Pomádu uvede Kalich v nastudování choreografa a režiséra Jána Ďurovčíka, který stojí za úspěšnými tituly Robin Hood a Osmý světadíl.

Muzikál autorů Jima Jacobse a Warrena Caseyho byl poprvé uveden před 40 lety na newyorské Broadwayi. Praha se uvedením Pomády připojí k celosvětovým oslavám tohoto výročí, naplánováno je 100 představení. “V různých světových nastudováních muzikálu Pomáda bývá zvykem, že v roli Anděla strážného vystupují hvězdní hosté. Pražská inscenace se k tomuto principu připojuje,” sdělil mluvčí kalichu Jaroslav Panenka.

Hlavní roli Dannyho ztvární Roman Tomeš, Přemysl Pálek a Jan Kříž. Představitelku hlavní dívčí role Sandy reprezentuje slovenská herečka a zpěvačka Nela Pocisková, Kateřina Steinerová či Veronka Gidová. Jako Rizzo se představí Michaela Doubravová v alternaci s Markétou Procházkovou, v roli Johnnyho Casina Zbyněk Fric, který ztvárnil Dannyho v první pražské inscenaci.

Pro inscenaci bylo pořízeno více než 300 kostýmů. Jde o představení náročné i co do počtu rychlých převleků-proběhne jich kolem 130. Pomáda patří mezi nejdéle uváděné tituly v muzikálové historii. Získala celkem sedm nominací na Tony Awards (divadelní verze Oscarů) a navštívilo ji více než pět milionů diváků.

Přeložena byla celkem do 37 jazyků. Úspěch měla i její filmová verze z roku 1978 s Johnem Travoltou a Olivií Newton-Johnovou.

rwi