ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7641 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V místy mrazivé komedii Signál excelují Vojtěch Dyk a Kryštof Hádek

0 Redakce 3.2.2012

Vojtěch Dyk a Kryštof Hádek jako podvodníčci Kája (Hádek) a Filos (Dyk) jsou hlavními postavami nového českéh filmu Signál. Snímek, který podle tvůrců není jednoznačnou komedií, přijde do tuzemských kin 16. února. Signál se svým silným hereckým obsazením (Bolek Polívka, Karel Roden, Jiří Menzel a další) rozehrává zápletku o chytrém podrazu, který sází na lidskou chamtivost a touhu přechytračit sousedy a který se jeho protagonistům vymkne z rukou.

V místy vážně laděného snímku Kája a Filos přijíždějí do poklidné vesnice Zálesí na Vysočině, aby místním obyvatelům nabídli instalaci mobilního vysílače. Jde o podvod a mladíci slibující vesničanům zisk za pronájem jejich pozemků dostávají různé naturálie.

Podvodníčci, kteří se řídí heslem Vybrat-Opíchat-Vypadnout v jedné malé obci na Vysočně poruší svá pravidla. Nejdříve začnou od místních obyvatel brát peníze za šanci, že se vysílač spojený s pravidelnými poplatky za pronájem objeví právě na jejich pozemku. Druhý problém nastane, když se Kája zamiluje do krásné dcery místního hostinského. Scénář ukazuje rozdílné vidění světa obyvatel Prahy a vesnice.

Ve filmu zní hudba Dykovy domovské skupiny Nightwork i Verdiho La traviata. Snímek doprovází videoklip s písní Čekání na signál. Skladba Nightwork se ve filmu objevila už v případě Vejdělkových Žen v pokušení, kde zazněla píseň Slunce v duši.

rwi