ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12710 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V loňském roce chodili lidé nejvíce do Národního divadla v Praze

0 Petr Hašek 24.8.2012

Nejvíc diváků, 408.721, přivítali loni v pražském Národním divadle. O téměř polovinu méně, 235.463, jich zavítalo do Národního divadla v Brně, které skončilo na druhém místě.

Ze soukromých divadel se nejvýše umístilo, celkově osmé, pražské Divadlo Kalich, kam na muzikálové a činoherní produkce přišlo celkem 156.016 diváků. Informuje o tom Národní informační a poradenské středisko pro kulturu NIPOS.

V první desítce za dále seřadily Městské divadlo Brno, Státní opera Praha a jako další mimopražské scény Divadlo Josefa Kajetána Tyla z Plzně a Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě. Sedmé místo obsadila Městská divadla pražská. Pak už následuje Divadlo Kalich a hned za ním zájezdové produkce pražské Agentury Harlekýn.

Kalich tak předstihl i dotované divadelní domy hlavního města Prahy – Hudební divadlo Karlín a Divadlo na Vinohradech, které obsadily co do počtu diváků desáté, respektive dvanácté místo.

Divadlo Kalich během deseti měsíců odehraje na 320 představení, o víkendu většinou hraje dvakrát a ročně vyjede na 150 zájezdů. Soukromá scéna využívá vyšší kapacity hlediště, v tomto případě 450 míst. Nejbližší novinkou Divadla Kalich bude 6. září muzikál Pomáda uvedený ke 40. výročí jeho vzniku.

rwi